Multifunkční batoh ukáže ostatním jakou máte náladu

Kalifornský startup Pix navrhl multifunkční batoh, u kterého si můžete měnit jeho vzhled. Startupový projekt Pix vybral na crowdfundigovém webu Kickstarter téměř 102 tisíc dolarů místo původních 35 tisíc dolarů. Přední plocha batohu je interaktivní a díky zabudované technologii dokáže promítat jakoukoliv pixelovou grafiku, která je navolena skrz mobilní aplikaci.

Aplikace má základní grafickou knihovnu, ve které si můžete vybrat statické obrázky, ale také animace. V aplikaci lze vytvořit vlastní návrhy obrázků nebo na ploše batohu můžete hrát hry. Batoh totiž slouží jako obrazovka a telefon jako gamepad.

Plocha batohu se stává nástrojem pro moderní stopování, vítací ceduli nebo reflexní prvek na silnici. V rámci balíčku je také nabízen ovladač na kolo, který se připevní na řídítka a snímá směr vaší jízdy. Data jsou přenášena na plochu batohu a ten ukazuje váš směr jízdy ostatním.

Pix

Batoh Pix je na Kickstarteru nabízen v několika balíčcích. Nejlevnější verze batohu Pix vyjde na cca pět tisíc korun. Předpokládaný prodej toho gadgetu je leden 2019.

foto: Pix