První boty budoucnosti představuje Nike a Puma

Nike jako první v historii představil nový model basketbalové obuvi jménem Adapt BB. Důmyslný program uvnitř boty má za úkol sám zašněrovat a zcela je adaptovat na nohu. To vše je ovládáno přes mobilní aplikaci, která se během nošení sama přenastavuje na nejpohodlnější variantu.

Nike se netají tím, že boty jsou určeny především basketbalistům, na kterých první modely již testuje. Aplikace by měla ovládat měkkost vložky a barvu bot, která se na přání změní. Model bot Adapt BB by se měl pohybovat cenově od 8000 Kč.

Boty Nike Adapt BB

Vzápětí značka Puma představila model bot s názvem Fi. Boty se ovládají přes aplikaci Fit Intelligence. Požadavek na zašněrování se z aplikace přesune do senzoru, který je umístěný v jazyku. Na rozdíl od modelu Nike Adapt BB jsou tenisky Fi určené na běžné nošení. Barva bot je černá s pruhem Puma na boční straně.

Tenisky Fi jsou v rámci testování nabízeny vybraným jedincům, kteří značce Puma poskytují zpětnou vazbu. Ta by měla boty do budoucna ještě více vylepšit. Pokud se vše podaří budou boty Puma Fi k dostání v příštím roce za cca 7500 Kč.

Ostatní modely bot značek Nike a Puma zakoupíte v eshopech Footshop, Freshlabels, Queens a BIBLOO.

Tenisky Puma Fi
foto: Puma, Nike