CHATTY představují novou kolekci pro tento podzim a zimu

Česká návrhářská značka CHATTY nazvala novou kolekci pro Podzim a Zimu 2018/19 jménem Caroline. Následující lookbook představuje modely, které jsou inspirované dobou rozkvětu a změn.

Caroline se narodila v době Rolling Stones, the Who  nebo the Kinks

Píše se rok 1964 a z irského přístavu Greenore vyplouvá první pirátská hudební loď Radio Caroline. Londýn vstupuje do nové éry metamorfovaný z ponurého, špinavého poválečného kapitálu do jasného, zářícího epicentra stylu. Londýn tančí, rozkvétá v hudbě, umění i módě. Nové období optimismu, hedonismu a kulturní revoluce označuje časopis Time na titulce z 15. dubna 1966 jako The Swinging City a vyhlašuje Londýn za globální centrum mladé kreativity, požitkářství a vzrušení.

“Uvolněnost té doby, svoboda a revoluce, to byla, v případě nové kolekce, naše hlavní inspirace. Oblékání bylo zábavné a v kontextu doby velmi nové a to jsme se snažily zachytit především”, popisuje řadu ready-to-wear jedna z autorek Radka Sirková.

Zlatá šedesátá a pánské obleky

Kolekce Caroline představuje 15 outfitů, inspirovaných siluetami a materiálovou kombinací šedesátých let. Dvouřadé pánské obleky z těžkého sametu v kombinaci s kašmírovými roláky a vysokými límci, hippie kaftany a kožešinová saka nebo rafinovaně vrstvené šaty z luxusního sametu a vlny.

“Kolekce má samozřejmě retro nádech, ale po rozložení jednotlivých outfitů obsahuje velmi současné a hlavně nositelné modely”, líčí poslední práci studia CHATTY návrhářka Anna Tušková.

CHATTY

CHATTY

CHATTY

CHATTY

foto: CHATTY