Co dělá z běžných hodinek ty letecké?

Kdo by netoužil po eleganci vyzařující z pilotů, k nimž řada mužů, ač by to pravděpodobně nepřiznali, vzhlíží od dětství až dodnes? S pilotními nebo chcete-li leteckými hodinkami ji můžete alespoň částečně získat. Tyto hodinky byly vyvinuty přesně dle potřeb letců, díky svému stylovému a nadčasového vzhledu však postupně získaly velkou oblibu i u hodinkových nadšenců a běžných uživatelů.

Co dělá z běžných hodinek ty letecké?

Letecké hodinky jsou rozpoznatelné na první pohled. Vyznačují se totiž velkým ciferníkem s výraznějšími indexy, což je zárukou dobré čitelnosti a přehlednosti. Hodinky se také mohou pyšnit velmi kvalitním a robustním zpracováním odolným proti poškrábání a dalšímu poškození.

Hodinky

Mezi vybavení leteckých hodinek patří nejen běžně známé funkce, jako je například ukazatel data, budík či stopky, ale často také funkce speciální, mezi něž lze zařadit například tachometr sloužící pro výpočet rychlosti či otočná luneta vhodná pro odečet času. Takřka samozřejmostí je vodotěsnost zaručující ochranu hodinek nejen při mytí rukou či potřísnění hodinek vodou, ale často také při plavání nebo dokonce potápění. Tyto funkce však nejsou jediným důvodem, proč jsou pilotní hodinky natolik oblíbené nejen mezi piloty, ale také u široké veřejnosti.

Milovníci kvalitních hodinek jsou lákáni také krásným a elegantním vzhledem. Vybírat můžete z různých barevných provedení, druhů řemínků i pohonů hodinek. V nabídce jsou hodinky s automatickým strojkem, který je poháněn pouhým pohybem ruky, dále klasické bateriově poháněné modely a v neposlední řadě i zajímavé hodinky se solárním pohonem.

Kvalitní pilotní hodinky najdete na helveti.cz

Pokud jste i vy podlehli kouzlu pilotních hodinek, můžete se podívat na www.helveti.cz, kde naleznete jejich širokou nabídku. Vybírat můžete mezi hodinkami pocházejícími z dílen německých, švýcarských a japonských renomovaných společností, jejichž jména jsou zárukou prvotřídní kvality.

Hodinky

Velké oblibě se mezi hodinkovými nadšenci těší německé hodinky Zeppelin 7680-1. Ty nejenže krásně vypadají, ale jsou také doslova nabité funkcemi. Stopky, budík, ukazatel data, tachometr, to vše a ještě mnohem více u hodinek Zeppelin najdete. Elegantní ocelové pouzdrou je vkusně doplněno jednoduchým koženým řemínkem. Pokud dáváte přednost švýcarské kvalitě, hodinky Victorinox AirBoss Mechanical pro vás budou těmi pravými. Krásně zpracovaný a přehledný ciferník je ukryt v pouzdře z oceli pod odolným safírovým sklíčkem.

Hodinky jsou poháněny kvalitním mechanickým strojkem. Abychom na nikoho nezapomněli, je nutné představit také některého ze zástupců japonských hodinek. Vhodným kandidátem na tuto pozici je určitě model Global RC JY8020-52E patřící mezi bestsellery značky Citizen. Jedná se o vysoce odolné hodinky s rádiově řízeným strojkem a unikátním pohonem Eco-Drive využívajícím světlo jako zdroj energie. Hodinky jsou vybaveny například stopkami, automatickým kalendářem či budíkem.

Tyto troje hodinky jsou jen zlomkem toho, co významné hodinářské společnosti v kategorii pilotních hodinek nabízejí. Vybírat můžete i z celé řady dalších modelů. Dnešní nabídka je natolik obsáhlá, že si jistě vybere i ten nejnáročnější zákazník.