Designblok přinese třídenní maraton módních přehlídek

Letošní ročník festivalu Designblok představí třicetdva módních přehlídek. Chybět nebudou čeští designeři jako Hana Zárubová, Monika Drápalová, Miro Sabo, Pavel Brejcha nebo Klára Nademlýnská. Na přehlídkovém mole se představí finalisti soutěže Diploma Selection z dvanácti evropských zemí a také několik oděvních performance show v čele s projektem Nadotek Liběny Rochové a umělce Musy.

Kolekce představí jména české módní scény

Hana Zárubová nabídne oděvní performance zaměřenou na basic oděvy, které si člověk může libovolně vrstvit a dostavovat. Monika Drápalová oslaví řemeslo kolekcí Artisan, ve znamení tradičních krejčovských technik a ručně tištěných látek. Miro Sabo ve své kolekci čerpá inspiraci v renesanci a baroku, císařské Číně, Pavel Brejcha uvede dámské modely Folklor nomad. Svoji aktuální tvorbu  předvedena mole také Pavel Ivančic, Tereza Rosalie Kladošová, Agáta Seeháková, Adam Kost, Lenka Vacková spolu se značkou Cutulum nebo Kateřina Plamitzerová s Alenou Jakubovou pod novou módní značkou Beast of the East.

Lenka Vacková

Kromě módních přehlídek návštěvníci uvidí i pohybově-světelnou módní performance Lenky Mulabegovič pod značkou Mi fashion label. Vrcholem pátečního večera bude představení nové kolekce Nadotek, která na mole předvede společnou tvorbu umělce Musy a Liběny Rochové. O celé kolekci jsem také psali zde.

Mezi šperkaři se představí česká špička

V Openstudiu budou představeny nově vzniklé značky, mladí návrháři a studenti módy. Nastassia Aleinikava s novou kolekcí šperků a brýlí, Janja Prokić, Zorya, Belda Factory a mnoho dalších.

Novinkou dvacátého ročníku je pondělní pop up shop české módy, kde si návštěvníci budou moci všechny předvedené kolekce vyzkoušet a nakoupit. K nákupům mohou návštěvníci využít i jednotlivé výstavy designérů v Openstudiu.

Michaela Čapková

foto: archiv značek