Festival designu a módy Designblok oslaví 20 let

Pražský mezinárodní festival designu Designblok pro svůj dvacátý ročník vybral téma Oslava. Na vizuálech letos zachycuje dvojici cyklistů symbolizující dřinu, zapálení i radost ze společné jízdy. Nově se dvacátý ročník Designbloku kromě prostoru Průmyslového paláce a Lapidária na holešovickém Výstavišti naplní designem také budovu Colloredo Mansfeldského paláce. Největší festival designu a módy ve střední Evropě proběhne od 25. do 29. října 2018.

Návštěvníky v prostoru Výstaviště Praha Holešovice čeká pohled do budoucnosti designu v podání českých i zahraničních účastníků. Oslava bude symbolizovat nejen výročí 100 let od založení Československa, které letos rezonuje kulturní sférou, ale i oslava dvaceti let Designbloku a ohlédnutí do jeho historie.

Designblok

Kromě hlavního prostoru Designbloku na pražském Výstavišti v Holešovicích, kde bude v Průmyslovém paláci, na piazettě před palácem a v Lapidáriu Národního muzea více než 14 000 m2 výstav, bude otevřena řada galerií, pop-up shopů a showroomů po celé Praze. Pro dvacátý ročník je připravena řada novinek, z nichž nejvýznamnější je otevření profilové výstavy v Colloredo Mansfeldském paláci. Jednotlivé instalace předních českých designérů i zahraničních autorů, kteří jsou s Designblokem historicky spojeni, představí různé přístupy k tvorbě, vnímání role designéra a jeho transformaci. Eva Eisler, Zorya, Jan Plecháč a Henry Wielegus, Maxim Velčovský, chmara.rosinke, Marléne Huissoud a další.

foto: Designblok