Festival Zlin Design Week chystá revoluci

Zlín se od 3. do 10. května stane místem konání pátého ročníku festivalu Zlin Design Week. Pátý ročník se ponese v duchu pokroku a vykročení ze zajetých systémů. Letošním podtitulem festivalu je totiž revoluce.

Zlin Design Week se bude opět konat na Zlínském zámku. Součástí festivalu jsou výstavy vybraných prací studentů všech jedenácti uměleckých ateliérů Fakulty multimediálních komunikací. Kurátorem výstavy je již po páté člen kreativní skupiny Okolo Adam Štěch, který na zámku představí také svou vlastní instalaci. V podkrovních prostorách zámku najdou příchozí různorodé expozice, od světelných instalací po skleněné objekty.

Účastníci festivalu mohou navštívit novou fakultní galerii G18, kde bude umístěna výstava Food print, která znázorňuje dopad jídla a jeho spotřeby na životy lidí a skrze design hledá nová revoluční řešení. Na Náměstí Míru opět vyrostou Koma moduly s instalacemi známých designérských firem jako je Ton nebo Jánošík. Další expozice se budou konat například v OC Zlaté Jablko, nově zrekonstruovaném Obchodním domě a také v Klubu 204, kde studenti průmyslového designu vystaví porcelánové reproduktory.

V rámci doprovodného programu mohou zájemci opět několikrát do týdne navštívit oblíbené workshopy Vepřo Knedlo Design zaměřené na design i marketing. Součástí programu je Konference design & marketing.

Zlin Design Week pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

foto: Zlin Design Week