Skončil Mercedes-Benz Prague Fashion Week! Jaký byl?

Podzimní edice akce Mercedes-Benz Prague Fashion Week představila na celkem patnácti místech tvorbu českých a slovenských návrhářů a studentů oděvního designu. K vidění byla přehlídka nizozemské, japonské a španělské tvorby.

Většina přehlídek se uskutečnila v barokně-klasicistních interiérech Clam-Gallasova paláce, který byl centrem veškerého dění. Přehlídkové molo v šesti průchozích sálech paláce umožnilo zhlédnout přehlídky více než pěti stovkám návštěvníků najednou.

Mercedes Benz Prague Fashion Week

Návrhářka Zuzana Kubíčková představila svou tvorbu ve dvoraně Rudolfina, zatímco designér Jan Černý pozval všechny obdivovatele své značky a další módní nadšence k přehlídce pod širým nebem na Letenské pláni. Na přehlídku do Rudolfina se přišlo podívat téměř 600 hostů, na Letenskou pláň se dostavilo ke dvěma tisícům přihlížejících.

Mercedes Benz Prague Fashion Week

Letošní přehlídka nových kolekcí se pohybovala od střídmé elegance a minimalismu Denisy Nové a Pavla Brejchy přes originální a současně nositelné pojetí dámské konfekce v podání Zdeňky Imreczeové nebo Michaela Kováčika. Svou novou kolekci předvedlo také duo ALTER ERA, značka Nehera, LAFORMELA a CHATTY.

Mercedes Benz Prague Fashion Week

Mezi další jména patřila Zuzana Kubíčková a Tereza Vu (článek o kolekci Pleasure Garden najdete zde), Dominika Kozáková či tvůrčí trio Lukáš Krnáč, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová. Pánskou módu představila značka Blažek, experimentování na pomezí pánského a dámského stylu Adam Kost a kreativní streetstyle Jan Černý a značka LAFORMELA.

Mercedes Benz Prague Fashion Week

V programu módního týdne nechybělo představení kolekcí veřejnosti. Dále se konal workshop o nových materiálech a technologiích, odehrála se premiéra celovečerního módního dokumentu McQueen, prezentace podzimních kolekcí značek Diesel, H&M, Karl Lagerfeld, Lindex i návrhářky Beaty Rajské. Celou akci samozřejmě doprovázela řada tématických večírků.

Mercedes Benz Prague Fashion Week

Mercedes Benz Prague Fashion Week

foto: Martin Faltejsek