My Dear Clothing uvádí kolekci Summer 19

Česká streetwearová značka My Dear Clothing přichází s novinkami pro letošní léto. Ústředním motivem limitované kolekce Summer 19 je současná neutěšená situace na naší planetě.

My Dear Clothing bojuje proti trendu fast fashion, kdy většina velkých značek vyrábí své produkty co nejrychleji a co nejlevněji v zemích s levnou pracovní silou.

„Všechny produkty z nové kolekce jsou vyráběné výhradně v Čechách a na Slovensku. Tisk jsme řešili barvami s certifikátem GOTS. Při výrobě této kolekce jsme se navíc snažili být co nejvíce eco-friendly a u toho chceme do budoucna určitě zůstat,“ popisuje zakladatel značky Zbyněk Štandera.

Nová kolekce bude obsahovat celkem 11 produktů v limitovaném počtu maximálně 40 kusů od každého designu. Najdete v ní nové střihy Henley triček s krátkými i dlouhým rukávem, lněné košile, plavky, šortky, ručníky, klíčenky, weekender tašky i denimové čepice.

Jedinou výjimku pak bude představovat triko Apestee, které bude dostupné ve více kusech. U tohoto produktu půjde z každého prodaného kousku 200 Kč na nadaci zaměřující se na ochranu země nebo zvířat. O tom, která nadace to bude, rozhodne hlasování na Instagramu. Zapojit se můžete i vy, a to v termínu 28. července do 11. srpna.

foto: Benedikt Renč