Funkční oblečení s přesahem? Značka Under Armour vznikla díky banálnímu problému

Málokdo ví, že nápad na dnes již známou značku Under Armour vznikl na hřišti v americkém Marylandu. Zakladatel značky Kevin Plank měl neustále propocené triko od hraní amerického fotbalu. V roce 1999 neexistovalo funkční oblečení a Kevin chtěl mít oblečení pod dresem suché. Proto začal přemýšlet.

Historie Under Armour

Prvním krokem byl fakt, že kompresní šortky určené pro trénink jsou při fyzické námaze vždy suché. To Kevina fascinovalo a nechal vyrobit trika ze stejného materiálu. A v tomto okamžiku se stala značka Under Armour průkopníkem technologie pro výrobu funkčního oblečení.

Under Armour

Svět patří připraveným

Není divu, že o značku Under Armour byl neuvěřitelný zájem. Každý chtěl prodyšné a savé triko, které reaguje na tělesnou teplotu. Brzy se o této technologii dozvěděla i značka Nike, Adidas a Reebok, které ji začaly brzo kopírovat. Dnes tuto značku můžete znát z šatníku světoznámých sportovců, mezi které patří i Jaromír Jágr.

Oblečení Under Armour je určené mužům i ženám. Specializuje se na aktivní spodní prádlo, legíny, šortky, ale i sportovní obuv. Součástí jsou i funkční doplňky v podobě batohů, sportovních tašek a kvalitních ponožek.

Oblečení značky Under Armour seženete v českých eshopech ZOOT, Footshop nebo BIBLOO.

Under Armour

foto: Under Armour