Značka Alpine Pro vytvořila olympijské oblečení pro zimní hry v Koreji

V Galerii Mánes byla 20. listopadu představena kolekce oblečení, kterou bude mít česká výprava během zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Oblečení opět vyrobila firma Alpine Pro. Hlavním motivem aktuální kolekce, obsahující přes třicet kusů oblečení, je číslovka 100, jež má odkazovat ke stému výročí založení samostatného Československa.

Součástí kolekce je i legendární kulich zvaný Raškovka,ve kterém získal Raška v roce 1968 první zlatou medaili pro Československo v historii zimních olympijských her. Jejím zakoupením lidé podpoří Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně slabých rodin.

Na tvorbě kolekce se podíleli bývalí i aktuální olympionici Kateřina NeumannováTomáš KrausOndřej Synek nebo sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor.

Na oblečení převažuje bílá, kalhoty jsou modré, šála a rukavice červené. Nejdražším artiklem kolekce je péřová bunda, oboustranná se zlatou podšívkou, pro případ, že se vyhraje zlato. Tvůrce inspiroval vítězný okamžik a obrácení bundy snowboardistky Samkové v Soči. Součástí řady je i batoh s vodě odolnou pláštěnkou v designu české vlajky.

Všechny kousky z kolekce můžete zakoupit online nawww.alpinepro.cz.

Alpine PRO

foto: Alpine Pro